Aktualności

 Start / Aktualności / szczegóły


Rusza przebudowa DK44 - miejscowe utrudnienia w listopadzie

2017-11-17

Rusza przebudowa drogi krajowej nr 44. Pierwszych poważniejszych utrudnień związanych z inwestycją można spodziewać się początkiem grudnia, niemniej jednak już od środy - 22 listopada - na odcinku objętym robotami (od Wartogłowca do ulicy Turyńskiej w rejonie fabryki Fiat) mogą występować miejscowe zawężenia.

Końcem listopada wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska S.A., planuje rozpocząć wycinkę kolidujących z projektem drzew. Część z nich znajduje się z dala od drogi, ale niektóre rosną wzdłuż DK44. Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu. Mówimy raczej o miejscowych i kilkugodzinnych zawężeniach jezdni. Roboty, dla których wymagana będzie zmiana organizacji ruchu, mają rozpocząć się w najbliższą środę, 22.11.

Pierwszych poważniejszych utrudnień związanych z inwestycją można spodziewać się początkiem grudnia. Aktualnie opracowywana jest tymczasowa organizacja ruchu, jaka zostanie wprowadzana na czas prac. Szczegóły w tej sprawie będą znane jeszcze w listopadzie. Wiadomo, że początkowo prace koncentrować się będą w rejonie fabryki FCA, gdzie docelowo ma powstać dwupoziomowy węzeł drogowy.