Aktualności

 Start / Aktualności / szczegóły


Przebudowa DK44: Pierwsze utrudnienia na ul. Turyńskiej.

2017-11-27

Uwaga kierowcy! Od czwartku (30.11) na ul. Turyńskiej zostaną wprowadzone zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu. Prace te związane są z rozpoczynająca się w Tychach modernizacją drogi krajowej numer 44.

W związku z przebudową DK-44 w najbliższy czwartek (30.11) na ulicy Turyńskiej w rejonie przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA, zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. W tym miejscu ma powstać tymczasowe rondo, którym zostanie poprowadzony objazd na czas budowy nowego węzła. Węzeł ten docelowo połączy DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.

Budowa tymczasowego ronda na ul. Turyńskiej odbywać się będzie przy miejscowych zawężeniach jezdni, a by zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace podzielono na etapy. - W pierwszej kolejności na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu pasy lewe (wewnętrzne), a ruch odbywać się będzie po pasach prawych (zewnętrznych). - W drugim etapie z ruchu wyłączony będzie pas prawy na jezdni w kierunku Oświęcimia, a także zostanie zawężona droga wewnętrzna przy halach fabryki FCA. Szerokość tego zawężenia to około 5m zatem ruch w dalszym ciągu będzie odbywał się dwukierunkowo.

Rondo powinno być gotowe w drugiej połowie grudnia. Kierowców prosimy o ostrożna jazdę i stosowanie się do znaków, a także przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z realizacją inwestycji.

Z uwagi na zbliżający się okres świąteczny wprowadzenie objazdu z wykorzystaniem tymczasowego ronda planowane jest w drugim tygodniu stycznia.

Lokalizacja utrudnienia:

Galeria zdjęć